top of page
KKW-małe.jpg

CODZIENNIE ZMIENIAMY ŚWIAT NA LEPSZE

Kuchnia
Kobiety Wędrowne

ul. Wilcza 60 w Warszawie

KRÓTKA HERSTORIA MIEJSCA

Przedsiębiorstwo społeczne Kobiety Wędrowne jest kontynuacją działań Fundacji Konflikt, która w latach 2016-2021 przez 6 lat prowadziła zaangażowane społecznie bistro pod nazwą Kuchnia Konfliktu, które

  • stało się przestrzenią dialogu i wzajemnego wsparcia,

  • w którym osoby z doświadczeniem migracji mogły dzielić się kuchnią swoich rodzinnych stron

O KUCHNI

Chcemy rozwijać miejsce społecznościowe, w którym prowadzona jest różnorodna działalność, zarówno kulinarna jak i edukacyjno-animacyjna, której celem jest społeczne włączenie nowych mieszkanek i mieszkańców Miasta i wspólne budowanie otwartej społeczności.

Dzięki decyzji Jarmiły Rybickiej z Fundacji Konflikt mamy możliwość prowadzenia ważnego miejsca spotkań oraz wymiany kulturowej i obsługi oddanej grupę gości i gościń, która doceniła tę wyjątkową i skuteczną działalność społeczną.

ZMIANA

Co robimy

Przejęłyśmy miejsce, które od lat dawało wsparcie osobom migrującym w budowaniu poczucia bezpieczeństwa i stabilności oraz szansę dzielenia się osobistymi historiami i znakomitą kuchnią.

Odpowiadamy na wyzwania z jakimi mierzą się uchodźcy i uchodźczynie w Polsce, w związku z bardzo ograniczonym systemem recepcji, obsługi i integracji, brakiem adekwatnego wsparcia prawnego, psychologicznego i zawodowego, co naraża tę grupę na wykluczenie ekonomiczne, utrudniony rozwój zawodowy i osobisty, bezdomność i izolację społeczną.

Miejsce integracji zawodowej i społecznej

Tworzymy miejsce integracji zawodowej i społecznej dla osób z doświadczeniem przymusowej migracji poprzez dostarczanie mieszkańcom i mieszkankom Warszawy wyjątkowych potraw w oryginalnych smakach Kaukazu, Bliskiego Wschodu i Azji Środkowej.

Remont dzięki Warszawski OWES

Na początku 2022 r. na starcie naszej dzielności otrzymałyśmy wszechstronne wsparcie od Warszawskiego Ośrodka Wspierania Ekonomii Społecznej, dzięki czemu możliwe było przeprowadzenie prace adaptacyjno-modernizacyjnych, wyposażenie lokalu w sprzęty i narzędzia oraz zatrudnienie 7 osób z doświadczeniem przymusowej migracji.


Dzisiaj Kobiety Wędrowne na Wilczej 60 w Warszawie to:

  • Stały zespół: Hedi, Amina, Taus, Aina, Kamila, Imam, Rusłan, Dżahar i wiele osób, które współpracują dorywczo i wspierają nas wolontarystycznie. Wszystkie funkcje związane z  zarządzaniem, gotowaniem, obsługą gości i marketingiem  wykonują osoby z doświadczeniem uchodźstwa.

  • Profesjonalnie wyposażony lokal gastronomiczny z salą na poziomie parteru na 20 osób, kameralną salą na 15 osób na dolnym piętrze i zewnętrznym ogródkiem w sezonie wiosenno-letnim

  • Działalność cateringowa dla grup od kilku osób do 100 i więcej

  • Sklep stacjonarny i internetowy z oryginalnymi produktami spożywczymi Kobiet Wędrownych oraz rzemieślniczymi przedmiotami stworzonymi przez osoby z doświadczeniem migracji i uchodźstwa

  • Warsztaty edukacyjno-kulinarne, również online

  • Spotkania dla uchodźczyń i migrantek oraz kobiet z Polski

  • Wydarzenia integracyjne dla mieszkańców i mieszkanek lokalnej społeczności

WILCZA 60
bottom of page