Powstanie fundacji poprzedziła 4-letnia współpraca nieformalnej grupy przymusowych imigrantek mieszkających w Trójmieście z osobami, organizacjami i instytucjami z Trójmiasta i Pomorza. Nasze działania, od początku powstania grupy a następnie fundacji, są skierowane na wspieranie oddolnej samoorganizacji kobiet z doświadczeniem przymusowej migracji. Same przeszłyśmy drogę integracji w Gdańsku, gdzie dzięki sprzyjającej polityce integracyjnej miasta i podejmowałyśmy różnorodne działania samorzecznicze.
Aktualnie Kobiety Wędrowne to:
Współzałożycielka i prezeska zarządu, odpowiedzialna za projekty integracyjne, Szefowa Restauracji Kobiet Wędrowne.
Współzałożycielka i wiceprezeska zarządu, odpowiedzialna za pozyskiwanie środków i zarządzanie projektami oraz komunikację społeczną.
Przewodnicząca Rady Programowej Fundacji, psycholożka i religioznawczyni, ekspertka w dziedzinie migracji i uchodźstwa, mentorka i dobry duch.
Członkini Rady Programowej Fundacji, psycholożka, badaczka, trenerka. Stymuluje nasz rozwój w obszarach komunikacji międzykulturowej i zarządzania różnorodnością w organizacji i społeczności.
Członkini Rady Programowej Fundacji, socjolożka, badaczka, trenerka. Jako ekspertka w obszarze zarządzania wspomaga rozwój fundacji i zarządzanie profesjonalnym zespołem.
Członkini Rady Programowej Fundacji, pedagożka i nauczycielka wzbogaca nas wiedzą i doświadczeniem w zakresie edukacji międzykulturowej, wspierania rozwoju i włączania dzieci i młodzieży z doświadczeniem migracji.
Dowiedz się, co o naszej działalności myślą inni.
Fundacja Kobiety Wędrowne